В ХНАДУ відкрито третій Центр технічної освіти Haas в Україні

17436320_428154904185130_2091559348251698602_o

22 березня 2017 року в Харківському національному автомобільно-дорожньому університеті було урочисто відкрито Центр технічної освіти Haas.

Координатор освітніх проектів та програм партнерства компанії Haas в Європі пан Симон Ванмакельберг звернувся до присутніх викладачів, студентів та представників виробничих підприємств: «Ми виготовляємо ЧПК верстати, як фрезерувальні, так і токарні. І працюємо як з 5-ма, так і з 3-ма осями. Вартість наших верстатів від 25 до 300 тисяч евро. В нас дуже великі клієнти — і Boeing, і Aerobus. Ви можете знайти деталі, що виготовляються на наших верстатах як в мобільних телефонах так і у автомобілях. Сьогодні ми відкрили 104 Центр технічної освіти Haas в Європі. В Україні це наш третій Центр. Наші клієнти потребують
висококваліфікованих кадрів, таких операторів, котрі можуть працювати на цих багатоцільових верстатах. І ось чому ми обираємо відомі університети в Україні. Ми намагаємося надати студентам університету змогу отримати доступ до високих технологій. Основним фактором, що сприяє розвитку регіону є наявність висококваліфікованого персоналу. Якщо досягають успіху компанії на цьому ринку, то і економіка самого регіону буде зростати.»

На що відреагував ректор Харківського національного автомобільно-дорожнього університету Анатолій Миколайович Туренко: «Для нас це велика подія, тому що ми відкриваємо цей Центр — третій Центр в Україні. Компанія Haas Automation вже давно допомагає нам. Вона виплачує степендії студентам, що навчаються на цій кафедрі і багато ми отримали технічних засобів для проведення цього заходу. Сьогодні відкрито Центри в НТУУ «Київський політехнічний інститут», Дніпровській металургійній академії і в нас — Харківському національному автомобільно-дорожньому університеті… Другий рік йде навчання роботі на верстатах цієї компанії. Станції технічного обслуговування з задоволенням беруть на роботу цих студентів, бо на кожній станції є верстати Haas.»

Генеральний директор компанії Абпланалп Україна — офіційного представника Haas Automation Inc. в Україні — Микола Васильович Скрипник наголосив на наступних моментах: «Сьогодні ми зібралися для того аби відкрити Центр технічної освіти Haas, метою та задачою котрого є навчання молоді таким спеціальностям як оператор верстатів ЧПК, програміст верстатів ЧПК, інженерія металообробки. В світі існує дефіцит цих фахівців. Сучасні металообробні верстати — це верстати ЧПК — числове програмне керування, бо деталі дуже складні, потрібно програмувати їх обробку. Ми хочемо аби в країні були кваліфіковані кадри в цій галузі.»

Майбутній керівник Центру технічної освіти Haas Василь Іванович Мощенок з задоволенням розповів: «Цей напрямок нам дуже відомий і поширений. Я сам і багато моїх колег викладачів ще в 90-ті, 00-і роки працювали на системах ЧПК нашого вітчизняного виробництва. Ми були раді та щасливі отримати таке обладнання аби готувати студентів на надсучасному обладнанні. До речі, зараз системи програмування та керування набагато простіші, ніж це було раніше. Зараз багато команд об’єднано в блоки, інтерфейс є зрозумілим оператору, наближено до оператора, тобто навчитися зараз роботі з сучасними верстатами на порядок легше, ніж це було раніше. Тому ці верстати стають доступними для молоді. З чим ми і вітаємо весь Харківський регіон. Не тільки студенти, викладачі, але і будь-яка людина зможе вивчати це обладнання. »

17358736_428155144185106_7804277674321996209_o

Цей Центр є третім в Україні, два інших діють на базі Національного Технічного Університету України «Київського політехнічного інституту» імені Ігора Сікорського та Національної метілургійної академії(м.Дніпро).

Відеосюжет:

22 марта 2017

Метки: , , , , ,

 
 

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player